32: Tomáš Petrásek – Vědomí a subjektivní zkušenost s realitou

Poslechnout si nás můžete i na vaší podcast appce, CastBoxSpotify, nebo iTunes!
Děkujeme, že čtete a posloucháte Brain We Are. Moc si toho vážíme! A právě teď ovlivňujete i naši další tvorbu.
Chcete-li nás podpořit, můžete na startovači: http://bit.ly/2JBoCvJ . Budeme ale ohromě vděční za každé hodnocení, nebo sdílení na vaší podcastové appce, nebo iTunes, což nás dostane i do uší dalších lidí. Užijte si epizodu a budeme moc rádi za každou kritickou i nekritickou zpětnou vazbu. Vojta&Kryštof
 

Kolik máme vědomí?  

Dnes jsme tu s druhou částí rozhovoru s Tomášem Petráskem, kde jsme se pustili do Vědomí! Stavíme koncepty na základě neurověd a bavíme se o paradoxech, které nastávají, když se tvoří naše subjektivní zkušenost. Kolik vědomí a osobnostních modulů nás tvoří? Uvažuje člověk verbálně nebo nonverbálně? Jak se liší vědomí žížaly, psa a člověka? Má každá naše hemisféra vlastní osobnost? Jsme evolučně přednastaveni, aby náš mozek nepřiznal, že prostě neví?
Řeč byla také o Tulpech, imaginárních entitách, které si určitá skupina lidí vykrmuje v mozku cílenou pozorností. Bavíme se i o tom, jak se jich zbavit. Témata to znovu nejsou jednoduchá a vytvoří dočasnou posilovnu pro váš mozek, který z nich vyjde vyztuženější, čilejší a informovanější, ale hlavně.. Fenomén vědomí je něco neskutečně fascinujícího, co nás naplňuje a díky čemu studujeme mozek. Je to něco, o čem stojí za to přemýšlet. Děkujeme, že nás posloucháte a těšíme se na váš feedback. Přejeme příjemný poslech. 
 
Odkazy:
Youtube s Tomášem:
 
 
Navštivte naši stránku http://brainya.org/ a přečtěte si naše nejnovější články.
Podpořte náš podcast sdílením či na startovači: http://bit.ly/2JBoCvJ 
Sledujte Brain We Are na sociálních sítích:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *