Jak se lépe soustředit?

Soustředění je jedna z nejdůležitějších schopností v dnešní době.

Problém ale je, že často není úplně až tak efektivní si říct (když se nám do něčeho tak úplně nechce) „Dobře teď se budu soustředit a všechno to udělám.“. Často si tímto způsobem rychle vyčerpáme vůli, které máme každý den jen omezené množství.

Co s tím?

Můžeme k tomu přistoupit takto; když chceme X, děláním méně Y nás automaticky přiblíží právě k X. Co to znamená konkrétně?

Když se chceme soustředit na danou činnost, můžeme se snažit odstranit ostatní faktory, které nás od soustředění ruší. Tím můžou být například notifikace, mobil, internet, sociální sítě atp.

S pouhou přítomností mobilu při testu kognitivních funkcí, byly ve studii zjištěny zhoršené výsledky.

Jak je to možné, když byl mobil vypnutý a jen ležel v naší blízkosti?

Pouhou svou přítomností mu náš mozek věnuje určitou pozornost na nevědomé úrovni, to znamená, že bude utrácet část své kapacity právě na neaktivním, ležícím mobilu vedle nás, kterou by jinak mohl věnovat testu.

Můžeme tyto výsledky extrapolovat i na učení, či soustředění, protože při těchto procesech je zapojeno mnoho kognitivních funkcí najednou, tedy pouhý přítomnost mobilního telefonu nám zhoršuje tyto naše schopnosti.

Co je jednodušší, než vzít telefon ze stolu a hodit ho za sebe na gauč, nebo ho dát do šuplíku?

Upřimně; snad jsi ten, kterému tohle bylo k ničemu a se soustředěním nemáš žádný problém. 🙏 My tedy rozhodně ano, a proto se s tím občas snažíme něco dělat.😅

Přejeme krásný den a zkušenost s .


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podpořte nás

Instagram Feed

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More