Jsme naše DNA a Geny nebo ne?

Co rozhoduje o tom kdo jsme? Jak vypadáme, jak se cítíme a chováme? 🤔

Z velké části to záleží i na DNA, nejde však o to, jaké geny máme, ale právě o to, které máme aktivní.

Co nám ovlivní aktivitu našich genů?

Prostředí. Neustále vytváříme určité prostředí pro naše buňky, které se pak podle toho chovají a zapínají/vypínají různé geny.

Představte si spící dělníky (DNA), kteří mají stavit například dům (buňka). Nezáleží na to, jaké dělníky tam máme, ale pouze na tom, které vzbudím a kteří začnou stavět.

Přesně takhle určujeme my a naše prostředí, jaké dělníky probudíme.

Co je na tom úžasné je to, že nezáleží ani tolik na tom co se v okolním prostředí děje, ale na tom jak na to my reagujeme.

Právě naše reakce na okolní svět nám určuje v jakém prostředí bude ten svět vnitřní, tedy i které dělníky probudíme.

Můžeme si představit 2 totožné situace s jinou reakcí. Stresová situace je, že jsme nestihli spoj do práce.

Reakce č.1: Stresová reakce, kdy si člověk říká, jestli ho nevyhodí, co když se stane tohle a támhleto, že se to bez něj neobejde a zbortí, představa tragických scénářů.

Reakce č.2: Člověk si řekne, že se to již stalo a nic s tím neudělá, tak proč by se tím měl zaobírat? Uvědomí si, že je živý a zdravý. Hodí se do pohody, protože proč by se měl mít špatně, když se může mít dobře? To mu dovolí udělat to nejlepší v dané situaci.

Reakce č.1 uvede vnitřní prostředí do stavu paniky, probudí se dělníci, kteří začnou dělat bordel a hasit požáry, které jsme si sami vytvořili. Tímto způsobem může a vzniká fyzické poškození. Zvedne se nám tlak a přestává nám to myslet. 😤😫

Naopak reakce č.2 probere dělníky, kteří přesně vědí co dělat. Uvedou buňky do výhodného stavu a uvolní se nám hormony, které nám dovolí čistého myšlení, fyzické i psychické pohody. 😌😊

Jak vidíme, naše reakce je to nejvzácnější a zároveň nejsilnější co máme. Ovlivňuje to doslova všechno až na úroveň naší DNA, to je jeden z hlavních důvodů proč o tom tolik mluvíme na našem podcastu.

To, že si uvědomíme naše reakce, je první krok k tomu s nimi něco dělat. Dovolí nám to uvědomit si jak automaticky reagujeme na naše okolí, jak to nás a ostatní mnohdy negativně ovlivňuje.
K tomu může pomoci třeba meditace, nebo vědomé prožívání, poslechnout si nás o tom mluvit můžete tady:

http://bit.ly/BrainCastBox

Mějte překrásný den a úžasnou zkušenost z prožíváním tohohle světa 🙏😊.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *