Dalajlámova Kočka a Síla Meditace

Dalajlámova Kočka a Síla Meditace
Author:

Tato kniha je jedna ze tří ze série „Dalajlámových koček“, které na sebe volně navazují. Četl jsem zatím pouze tuto a byla super. Více méně je to takové lehčí čtení o všech možných přínosech a užití meditace.
Vše je zasazeno do nenáročného a laskavého příběhu. Setkáváme se s různými postavami, které pasivně, či aktivně předávají různé zkušenosti a rady hlavní postavě, tedy samotné kočce. Je to moc hezký způsob jak tyto „use cases“, neboli příklady užití (meditace) můžeme vidět zaobalené v příběhu a zároveň až v několika paralelách u různých postav.
Hlavní postava je zde velice užitečná v tom, že tyto paralely vidíme i u ní, a to mi přijde, jako další, ne až tak obvyklá perspektiva, která je zároveň přínosná. Knížka je vhodná i pro ty, kteří s meditací, již zkušenosti mají, protože na jakékoliv úrovni meditační praxe, našeho mentálního rozpoložení, nebo momentálního stavu bytí, nám vždy může přinést něco nového a užitečného.
Každý si v tom najde to své, s čím se zrovna v životě potácí, což mu může pomoci v jeho osobním rozvoji. I mě pomohla zrovna s něčím, s čím jsem se potýkal. Kniha se hezky čte a naladila mě na příjemnou vlnu existence a pohladila po duši.
Od stejného autora, kterým je David Michie jsem četl knihu „Bdělá pozornost je lepší než kus čokolády“, obě knihy jsou o meditaci, přičemž kočka se daleko lépe četla, ale u bdělé pozornosti bylo obsaženo daleko více informací přímo z různých studií. Knihy se tedy ve finále docela hezky doplňují, ale jako první bych asi doporučil přečíst kočku.
Na konci, již mimo příběh, je v knize napsáno hezkých pár tipů pro meditaci. Bdělá pozornost je našpikovaná tipy celá, a tedy pokud vás téma zaujme, je ideální pokračovat s ní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *