Zaujmi ten nejlepší možný mind-set!

Vždy se můžeme rozhodnout jak nás ovlivní to co se nám děje, někdy to jde hůř a někdy lépe. Proč ale nezaujmout ten nejlepší možný mind-set? 🤔

Tím, že již jsem tam kde jsem, ať je to kdekoliv. Může to být místo v našem životě, stav v jakém se nacházíme, nebo místo fyzické. Bylo by škoda toho nevyužít.

Co s tím? Jedno je jisté, již v tom místě jsme. To místo nám vždy může něco dát. Vždycky se můžeme něčeho naučit, či poučit. Vždy je to zkušenost jako každá jiná a nemá cenu přemýšlet nad tím, coby, kdyby.

Když nad tím budeme přemýšlet v tom nejlepším světle, daná situace najednou bude o moc příjemnější a my automaticky budeme hledat pozitiva, které nám dává.

Když se pak většinou koukneme zpátky, zjistíme, že nám daná situace dala porozumění něčemu, nebo nám samotným a nějakým způsobem nás obohatila.

Když takto budeme přemýšlet již v průběhu té situace, mozek si bude všímat těch věcí, které pro nás budou pozitivní a prospěšné.

Mozek je tím, co určuje čeho si ve světě všímáme.
🧠
Je to jako když máte nové auto, najednou ho vidíte všude. Nic se přitom nezměnilo, to auto tam vždy bylo, vy jste si ho však nevšímali a filtrovali ho ven z vaší pozornosti.

Stejně tak je to s pozitivním přístupem a mind-setem. Budeme si tedy najednou všímat možností a interpretací, které tu vždy byli, jen jsme je neviděli. 👀

Jinak se tomu říká „priming“, tedy jakési přednastavení mysli. Funguje na vědomé i nevědomé úrovni, a ovlivňuje nám naše prožívání a mnohem víc, než bychom si chtěli připustit.

O mind-setu se zmíníme téměř v každé epizodě naše podcastu, ale více o něm mluvíme hned v tom prvním, ten si můžete pustit tady
➡️ http://bit.ly/BrainCastBox

Sledujte nás také na IG
➡️ http://bit.ly/2FQugtO

Děkujeme, že čtete a posloucháte Brain We Are. Moc si toho vážíme! A právě teď ovlivňujete i naši další tvorbu. Sdílejte s námi jednu myšlenku, která vám přišla zajímavá nebo o ní řekněte přátelům. Každá zpětná vazba a kritika nás posouvá dál. Přejeme skvělou zkušenost a den. 🙂Vojta&Kryštof


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *