Vyhledat

O Brain We Are

O co se snažíme?

Dnešní doba produkuje spoustu rychlých nevědomých zkratek, jak řešit každodenní problémy. Pomalu se učíme zacházet s nástroji, které jsme vytvořili, jako internet, chytré telefony, kariéra, rychlé jídlo a mnoho dalších. Spolu s tím se zjevuje spousta nových a zdánlivě neřešitelných problémů týkajících se přímo biologické struktury člověka, jako chronický stres, obezita, deprese, závislosti, syndrom vyhoření, Alzheimerova choroba apod.

Vojtěch Hlaváček

Zajeté vzorce chování

My i vy máme za sebou miliony let evoluce, během které se nám do hlavy stihlo uložit nespočet vzorců pro chování v určitých situacích. Vzorce, které byly užitečné v dobách, kdy jsme potřebovali přežít a utéct před mamutem, na naši dnešní zkušenost působí více jako kazítka. Fungujeme evolučně na setech automatických reakcí co se týče emocí, stresu, předpojatosti, ctižádostivosti i zopdovědnosti. Každý si neseme v hlavě mamuta, který nám řiká, co máme a nemáme dělat.

Jiří Kryštof Jarmar

Rozšíření možností

Rozpoznávání a uvědomování takových zajetých vzorců chování nám umožňuje s nimi lépe pracovat a aplikovat to i při řešení novodobých problémů viz. výše. Nejsme jen roboty reagujícími na 10 000 let staré vzorce chování, ale dokážeme se nad ně povznést a převzít kontrolu. Dokážeme transcedentovat naši zkušenost za hranice evolučního mozku tak, jak to vyžaduje kultura, morálka a všeobecné požadavky moderní společnosti na člověka. Díky poznání ze světa vědy a technologií objevujeme nové dimenze fungování nás samotných a našich schopností. Náš potenciál se vždy nachází za hranicemi toho, kam jsme schopni dohlédnout.

Brainya.org

Dimenze lidského vnímání

Pomocí Brain We Are objevujeme možnosti lidského potenciálu a poznání. Čerpáme informace z vědeckých studií, podcastů a knih, na základě čehož pak optimalizujeme vlastní každodenní zkušenost a předáváme to dále ve formě podcastu, blogu, přednášek. Pole působnosti v rámci zdraví a péče o vlastní Mind-Body-Spirit skýtá nevídané možnosti práce. Rádi nacházíme nové způsoby řešení starých problémů a transformujeme je do takové podoby, aby byly lehce aplikovatelné pro každého. Máme dojem, že pole zdravotnictví a vzdělávání čekají velké změny a rádi našimi mozky spoluutváříme už tak rostoucí trend kvality bytí ve světě.

Kontaktujte nás

X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat