Vyhledat

163: Levný Dopamin, Vzrušení, Psychologie Vztahů a Existenciální Štěstí

Vítejte na podcastu Brain We Are. Před pár lety jsem si uvědomil, že uvědomění které jsem měl rozhodně neznamenají, že si je budu pamatovat a podle nich se chovat a cítit po celý zbytek života. Je to o tom si je neustále připomínat a kultivovat. A proto tu je dnešní díl, který je složen z těch nejzásadnějších a nezajímavějších RED PILLů.

03:00Nejdůležitější rozhodovací princip a levný dopamin 09:30Milně přisouzené vzrušení 19:00Halo Efekt – Jak Charakter a Vzhled Ovlivňuje Vlastnosti Člověka? 3 Studie a Efekt Mentální Kotvy 34:30Psychologie Vztahů: Proč si partneři ubližují, i když se mají rádi? 46:30Partnerský Trh a Strach z Navazování Vztahů – Děsíme se Seznamování? 53:15Kde se bere Existenciální Štěstí?

Začneme hezky prakticky nejdůležitějším rozhodovacím principem našeho života, pak se pustíme do toho jak nám první rande může ovlivnit káva nebo strach, dozvíme se o tom jak moc nás ovlivňuje naše výška a krása, protože  nám zásadně ovlivňují život víc, než by se na první dobrou mohlo zdát, tam rozebereme i do velmi zajímavé studie, které to popisují. Potom se dáme klasicky do psychologie vztahů a těch nejdůležitějších perel z nich a ke konci si připomeneme to, kde se bere existenciální štěstí a jak si ho kultivovat za nás.

Partnerem dnešní epizody je FONDEE – investiční aplikace, která nám dává smysl. Pokud nás chcete podpořit, klikněte na odkaz a navštivte jejich stránky. Při registraci zadejte kód “BWA” pro 3 měsíce investování zdarma. Podpoříte tím nás, sebe i jeden skvělý projekt!


Zdroje a poznámky:

“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako odbornou radu”

Nejvíc mě fascinuje vědomí a podstata reality. Zkoumání vesmíru, jak vnějšího, tak vnitřního a sdílení to se světem je to, co mě naplňuje.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

Krátké dílyEpizoda 163
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat