Vyhledat

MATRIX a červená pilulka

Ve filmu Matrix se ve zlomovém momentu celé série objevuje Morfeus a nabízí hlavní postavě Neovi dvě pilulky, mezi kterými si má vybrat. V jedné ruce drží modrou pilulku, která “nic nezmění”. Svět bude pořád takový jaký byl doposud, Neo zapomene, že měl kdy tuto možnost na výběr a vrátí se ke svému životu. V druhé ruce však Morfeus nabízí červenou pilulku, ta skýtá vnímaní zcela nového světa, které může změnit úplně všechno. Má to však jeden háček. Nelze to vzít zpět!

Poslouchej RED PILL na své podcastové aplikaci

Každé pondělí nový díl. Nenech si je ujít tak, že klikneš na odběr

Červená pilulka:

Náš mozek se neustále mění. Někdy víc, jako například v dětství, a někdy míň. V každém momentu ho však fyzicky ovlivňuje to, čemu věnujeme pozornost. Ta má ale tendenci, že se nám často “utrhne ze řetězu” a skáče, kam se jí zamane a ke všemu, co jí okolní prostředí naservíruje. Dnes se budeme bavit o červené pilulce, jak naše pozornost právě teď, ovlivňuje naše budoucí já a jak s tím pracovat.

Dělej takové věci, které jsou dárkem pro Tvé budoucí Já

Třetí díl je venku a s ním i uvědomění a pravidlo, které nám mění život k lepšímu. Jak? Už jen, že si ho uvědomím mám v ruce nástroj, díky kterému mohu pozorovat každé své rozhodnutí a ovlivňovat jimi jednu osobu v buducnosti – sebe samotného!

Dělej takové věci, které jsou dárkem pro Tvé budoucí Já

Na Pickey vydáváme RED PILL o týden dřív a bez reklam.

Díky Vaší podpoře můžeme dělat to, co děláme. Pickey je platforma pro naše předplatitele, kde sdílíme podcasty bez reklam o den/týden dřív, spoustu obsahu navíc a taky rozjíždíme náš DISCORD. Jsme vděční za všechny z Vás, co nás podporujete. Podpořit nás však můžete také sdílením s vaší sociální bublinou, komentářem nebo hodnocením na Vaší podcastové appce. Díky!

Velké dík patří také našim SUPERBRAINům – @tomby42

Partnerem dnešní epizody je NUZEST, nutrienty pro každodenní fungování, které nám dávají smysl.
Zadej kód BWA a získej SLEVU 200,- na první nákup nad 1000,-


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Více z tohoto pořadu

Krátké díly
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat