Vyhledat

Jak fungují MITOCHONDRIE a jak je můžeme podpořit? Každý z nás potřebuje tvořit energii k tomu aby mohl žít. Děje se to právě teď v milionech buněk tvého těla aby jsi mohl/a udělat další nádech, přečíst další slovo, nebo si myslet další myšlenku. Samotný proces a mechanismus tvorby energie je proto zcela zásadní pro naše zdraví. Bude ovlivňovat, jak se cítíme, kolik máme energie, ale i jak dlouho budeme žít. No a v dnešním dílu tenhle proces rozebereme a přijdeme s nástroji, které nám ho mohou pomoci zlepšit.

04:30Evoluce mitochondrie – požírací akce 10:00Jak vzniká glukóza v našem organismu 17:00Tvorba energie 23:00Oxidativní stres – Volné kyslíkové radikály 35:00 Fotobiomodulace a Terapie červeným světlem 50:00Pozitivní Stres a Homeostáza 58:00AMPK – energetický senzor – dlouhověkost, 72:00Nástroje a doplňky

Mitochondrie jsou elektrárnou buněk. Musíme pochopit, jak fungují a jak je v jejich fungování podpořit, abychom fungovali zdravě a dlouhodobě.

Kryštof

Co Vás Čeká?

 • Co dalšího se dozvíte?
 • Funguje fotobiomodulace?
 • Co je to oxidativní stres a proč není jen negativní?
 • Jaký mýtus je spojený s antioxidanty?
 • Co je to pozitivní stres?
 • Jak jsou procesy tvorby energie spojeny s dlouhověkostí?
 • Jaké supplementy užívat pro více energie a zdravější stárnutí?

  To vše a mnohem víc ve dnenším dílu se Sarou Polak

Partnery podcastu jsou NUZEST.CZ a www.kuskakaa.cz

NUZEST.CZ je asi nejlepší multivitaminový nápoj, na který jsme narazili. Obsahuje vysoké spektrum látek od minerálů, až po adaptogeny. Vhodný jako ranní drink. Koukni na jejich stránky, kde na Tebe čeká SLEVA 200,- na první nákup nad 1000,-, když zadáš kód BWA na www.nuzest.cz,

KusKakaa – www.kuskakaa.cz  Přináší totiž do Česka jedny z nejkvalitnějších kakaí vůbec. A proč si takové kakao dopřát? Ukazuje se, že přináší celou řadu benefitů a má velký obsah flavanoidů a polyfenolů. Tak jdi na www.kuskakaa.cz a zkus jedno z jejich kvalitních kakaí! Doporučujeme to z Kostariky, nebo Guatemaly.


Zdroje a poznámky:

“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako odbornou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

BiohackingEpizoda 174
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

 • Natáčíme pro vás nové podcasty
 • Pozveme vás na offline akce
 • Společně budeme cvičit a meditovat