Vyhledat

Peťo BeWise – O Vědomí, Mimozemšťanech a Vesmíru

O Vesmírech a Vědomí

Je tady další Random Show! Tentokrát si povídáme s Peťem z kanálu BeWise a nohama jsme se rozhodně nedrželi země! Upusťte otěže svojí mysli a vydejte se s námi promyslet se až na samotný okraj Vesmíru a Vědomí! Prolétneme témata jako je Neuralink a komunikace, filmy a seriály s hloubkou, emergenci ve světě a pustíme se i do témat jako je Synchronicita, Jung a Vědomí! Jaké to je zbourat všechny hranice pro fantazii a myšlení? Jaké formy Vědomí  by mohly existovat? Jak by mohly vypadat mimozemšťani? Jak je pravděpodobné, že jsme ve Vesmíru sami? A proč spousta toho, o čem se bavíme, může být bullshit? O tom a ještě mnohem víc se bavíme v naprosto nespoutaném hovoru s Peťem BeWise! Přejeme příjemný poslech a jako vždy se těšíme na zpětnou vazbu. A na závěr.. nebojte se myslet na hraně! 

Časové rozvržení podcastu

02:00Sociální život v době korony 04:40Neuralink a komunikace skrze mozky 06:00Efekt psaní a mluvení na formování pochopení a nových konceptů 24:00Imposter syndrom (Syndrom nedostatečnosti) 50:00Vědomí a vlna v umyvadle 58:00Je počet vědomých zkušeností nějak omezený? 68:50Je přirozené, že jako lidé děláme nepřirozené věci?
71:00Evoluce se učí skrze extrémy 75:00Variabilita Života ve Vesmíru a mimozemšťani? 78:00Alternativy k člověku – Dinosauři, Chobotnice a další entity 82:00Abnormalita Abnormality, aneb tam, kde selhává přemýšlení 83:00Nebát se si vymýšlet bizáry 86:00Proč ničemu nevěřit na sto procent a co všechno v lidské mysli může být BULLSHIT? 90:00Více dimenzionální světy

Doporučujeme:

Vaxxinátor: https://www.facebook.com/Vaxin%C3%A1tor-111884570490475

BeWise: https://www.youtube.com/channel/UCNhHwys3S8gSaL3vjI1qxaA

Podcasty

Mindscape Podcast: https://www.preposterousuniverse.com/podcast/

Lex Fridman Podcast: https://www.youtube.com/user/lexfridman

Joe Rogan – Elon Musk Podcast: https://www.youtube.com/watch?v=RcYjXbSJBN8


Knihy:

Pouť od Mozku k Duši – Tononi

Hyperspace – Michio Kaku

Galileo´s Error – Philip Goff

Kvantová teorie nikoho nezabije – Marcus Chown

Something deeply hidden – Sean Carroll


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Více z tohoto pořadu

Fyzika a Vesmír
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat