Vyhledat

Co v Tobě vyvolává myšlenka na smrt? Odkud se berou Tvé tužby? Jak výzkum telepatie změnil neurovědu? Téma dnešního dílu je opravdu oříšek. Naše kultura vypadá tak, že jsme vlastní konečnost vytěsnili z každodenní reality. Má to ale své důsledky. Podle Ernesta Beckera strach ze smrti ovlivňuje téměř každé rozhodnutí, a proto vytváříme “Projekty Nesmrtelnosti”, které nám poskytují klid v chaosu přírody a celého Vesmíru.

Časové rozvržení podcastu

03:00Jak se Kryštof s Vojtou rozhodují, co v životě dělat? 09:30Paradox bytí člověkem a Projekt Nesmrtelnost 25:30Kulturní hrdina 31:30Autenticita a proč děláme co děláme? 44:30Jak se vypořádat se se smrtelností? 51:00Temná strana produktivity a efektivity, aneb “Mám na míň.” 69:30Studie s virtuální realitou a mimotělní zkušenosti 78:00 Shrnutí praktických nástrojů

Ve dnešní epizodě:

 • Je touha po nesmrtelnosti to, co nás stále tíží?
 • Jak ve světě, kde neumíme pracovat se smrtí, najít autenticitu?
 • Jak nenásledovat chtíče a víry ostatních, ale testovat ty své?
 • Proč delegujeme svá rozhodnutí na kulturní hrdiny?
 • Jaké benefity plynou z uvědomování si konečnosti?
 • A co na to studie ve virtuální realitě?

  To vše a mnohem víc ve dnešním dílu! Přejeme příjemný poslech.

Smrt kráčí vedle mě, ale už ne jako hrozba, ale jako přítel

Kryštof

Partnerem dnešní epizody je StartUpJobs.czJe to hub pro nabídky a poptávky těch nejzajímavějších prací ze startupového světa. A práce je často bez bullshitu, protože lidem dávají projekty smysl a chtějí co nejdřív vidět výsledky, proto pro sebe navzájem vytváří příjemné prostředí, které to umožňuje. Nikde nenajdeš širší nabídku práce ve startupech, protože když v Česku inovativní firma s posláním udělat svět lepší vzniká, ví že má lidi se stejným přístupem hledat na StartupJobs.cz.

Děkujeme všem, kdo přispíváte velkým dílem k naší tvorbě

Zdroje:

“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

Mozek a mysl
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

 • Natáčíme pro vás nové podcasty
 • Pozveme vás na offline akce
 • Společně budeme cvičit a meditovat