Vyhledat

“Pravda je Omyl!” Narodili jsme se do modelu reality, který potřebuje update. Filosofie a způsob myšlení předchozích generací na nás má daleko větší dopad, než si připouštíme. Naše vnímání světa je formováno úspěšnými myšlenkami posledních 2000 let, které automaticky přijímáme. Ale co když je to jinak, než se učíme ve škole? Co když západní civilizace má jednu velkou slepou skvrnu, kterou si ani neuvědomuje? O tom se bavíme s autorem bestselleru “Hejno bez ptáků” – Filipem Douškem!

06:00Jak se píše román? 16:15Mentální model: Aplikace vs. Infrastruktura 20:00Aristotelské vnímání západní filosofie 31:00Slepá skvrna civilizace 48:00Cesta mimo konsenzuální realitu – Nástrahy a zodpovědnost 70:00Efekt očekávání a prediktivní realita 80:00Diskuze o povaze reality a vědomí 110:00Svobodná vůle a užitečnost modelu 125:00Nebezpečí vlastních modelů reality

Co se dozvíte?

  • Jak se tvoří osobní filosofie?
  • V jakém “paradigmatu” žijeme?
  • Neseme si v sobě celou historii filosofie?
  • Jaké nástrahy čekají člověka, který se vydá objevovat mimo všeobecně příjimaný model?
  • A jak zdravě měnit svůj model reality?
    O tom a mnohem více ve dnešním dílu. 

Chceš Tip na produkty, které dávají smysl?

Powerlogy je značka prémiových biohackingových produktů. Můžete u nich šáhnout skutečně po čemkoliv, ale my jsme si nejvíc oblíbili jejich 8C MCT olej, který se ukazuje, že přináší celou řadu benefitů a je to jeden z nejkvalitnějších olejů a látek obecně, které si do těla můžete dát. Koukněte na něj pro více informací. SLEVA 15% se zadaním kódu “brainpower15”

KusKakaa – www.kuskakaa.cz  přináší do Česka čistá ceremoniální kakaa. A proč si takové kakao dopřát? Ukazuje se, že přináší celou řadu benefitů a má velký obsah flavonoidů a polyfenolů. Tak jdi na www.kuskakaa.cz a zkus jedno z jejich kvalitních kakaí! Doporučujeme to z Kostariky, nebo Guatemaly.


Zdroje a poznámky:

“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako odbornou radu”

Nejvíc mě fascinuje vědomí a podstata reality. Zkoumání vesmíru, jak vnějšího, tak vnitřního a sdílení to se světem je to, co mě naplňuje.

Vstoupit do diskuze

komentář

Více z tohoto pořadu

EvoluceEpizoda 194
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat