Vyhledat

Osobní příběh

V dnešním dílu nahlédnete pod dva mozky a na důvody, proč děláme, co děláme a proč v to máme takovou důvěru. Ve vyprávění se ale mimo jiné dozvíte i spoustu užitečných technik a taktik, které mohou pomoci vylepšit každodenní prožívání, jelikož pomohly i nám.
Přejeme příjemný poslech

Kde to všechno začalo…

Lidský mozek si do paměti nejlépe ukládá věci, které mají něco společného – kontext, emoci či návaznost. A proto tak miluje příběhy. Za posledních pár měsíců nám narostl počet posluchačů a dělá nám to neskutečnou radost. Místa pro tvorbu je díky vám opravdu hodně. Nyní se přihodila spousta věcí, které nás i trochu drsně přinutily se na chvíli zastavit a ohlédnout se zpět za tím, proč Brain We Are vzniklo. Dnes proto odstartujeme trochu upřímnější povídání Vojtovým velice silným (ne)prožitkem na resp. po MDMA, který mohl skončit hodně špatně a to, že tu dnes sedíme dva a ne jeden, je povzbuzením pro cvičení každodenní vděčnosti.

Zasdílíme s vámi proto i naše příběhy a co všechno bylo součástí několikaletých hovorů v čajovně, kde tenhle podcast vznikal.


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Vstoupit do diskuze

komentář
  • Prosím Vás, hodně by mě zajímalo, jak reaguje vaše svědomí na to, jaké náklady jste jistě způsobil zdravotnímu systému svým rozhodnutím zkusit drogu. Máte v budoucnu v úmyslu vrátit nějakým způsobem náklady zpět?
    Nelze vyloučit, že lékař, který zachraňoval váš život, byl postaven v tom okamžiku před volbu, pomoci buď vám, nebo někomu jinému. Zda k téhle volbě náhodou došlo, či nikoliv, to se nedozvíte do konce svého života. Natož o důsledcích jeho volby. Máte v úmyslu experimentovat ještě někdy? Experimentoval byste takhle v Americe?
    Děkuji za odpověď. Pouze se snažím nad tím racionálně zamyslet a, priznávám se, jsem trochu altruista.

Více z tohoto pořadu

MindsetEpizoda 33
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat