Vyhledat

Tomáš Petrásek – Vědomí a subjektivní zkušenost s realitou

Neurovědec a Astrobiolog


Dnes jsme tu s druhou částí rozhovoru s Tomášem Petráskem, kde jsme se pustili do Vědomí! Stavíme koncepty na základě neurověd a bavíme se o paradoxech, které nastávají, když se tvoří naše subjektivní zkušenost. Kolik vědomí a osobnostních modulů nás tvoří?

Kolik máme vědomí?  

Uvažuje člověk verbálně nebo nonverbálně? Jak se liší vědomí žížaly, psa a člověka? Má každá naše hemisféra vlastní osobnost? Jsme evolučně přednastaveni, aby náš mozek nepřiznal, že prostě neví?Řeč byla také o Tulpech, imaginárních entitách, které si určitá skupina lidí vykrmuje v mozku cílenou pozorností. Bavíme se i o tom, jak se jich zbavit. Témata to znovu nejsou jednoduchá a vytvoří dočasnou posilovnu pro váš mozek, který z nich vyjde vyztuženější, čilejší a informovanější, ale hlavně.. Fenomén vědomí je něco neskutečně fascinujícího, co nás naplňuje a díky čemu studujeme mozek. Je to něco, o čem stojí za to přemýšlet. Děkujeme, že nás posloucháte a těšíme se na váš feedback. Přejeme příjemný poslech. 

 Odkazy: Náš nový online kurz MENTÁLNÍ MODELY pro lepší rozhodování a produktivitu je venku s dočasnou 50% slevou!
Sleva trvá do konce měsíce června 2021.


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Více z tohoto pořadu

Hosté
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat