Vyhledat

31: Tomáš Petrásek – Astrobiologie, mimozemšťané a věda

Neurovědec a Astrobiolog


Měli jsme tu čest si popovídat s neurovědcem a astrobiologem RNDr. Tomášem Petráskem, Ph.D. Tento rozhovor byl pro nás speciální. Proč, to si budete moci poslechnout rovnou ve dvou epizodách. V této první se Tomáše ptáme na život na jiných planetách, jaké formy a prostředí mohou mít vzdálené světy.

Vesmír a mimozemšťané!

Co tě napadá při pohledu na triliardy hvězd? Kladeš si také otázku, zda-li jsme ve Vesmíru jediná forma života? Dnešní díl podcastu by se mohl zdát jako Sci-fi, ale my na to jdeme zase teoretickou vědou!

Řešíme otázku, proč se nám jeví, že jsme ve Vesmíru zatím sami a co nám o tom může říct Fermiho paradox? A je potřeba hledat pokročilou inteligenci jen mimo planetu Zemi? Mohly zde být pradávné civilizace – a jak by asi vypadaly? Také řešíme to, co určitě každého z nás už napadlo – jsou chobotnice jen systémem chapadel, kde každé má vlastní vědomí? A co delfíni – měli bychom jim věnovat více pozornosti? Je to nabité – Vesmíry, civilizace, vědomí, dinosauři, Tomáš, My! A musíme podotknout, že to není clickbait. Zkrátka řešili jsme vše, co nás do hloubky baví a zajímá! Přejeme příjemný poslech a za týden se můžete těšit na pokračování.

 Odkazy: 


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

Fyzika a VesmírEpizoda 31
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat