Vyhledat

Rozchodnice, Matcha a Kakaové boby

Mozek je jako sval, který když posilujeme, zlepšuje naši každodenní zkušenost. Proto je výhodné se o něj starat. A my ho ještě každý den krmíme malými „zlepšováky“, které se ve studiích ukázaly jako efektivní pro celou řadu věcí – navýšení energie, posílení paměti, spánku, a to skrze specifické biochemické dráhy v těle. Dnes se podělíme o to, jak super jsou superfoods KAKAOVÉ BOBY, proč pijeme MATCHU při každém nahrávání nebo proč se nám RHODIOLA ROSEA nevešla celá do jednoho videa, jelikož je pro mozek až moc dobrá, abychom stihli zmínit všechno. Pusťte si také naše úvodní video – 3 pilíře biohackingu a 4 adaptogenní bylinky pro zlepšení každoení zkušenosti.

Rozchodnice růžová

Adaptogen pro lepší výkon, prokrvení a snižování zánětu
Adaptogen znamená, že Rhodiola pomáhá organismu se přizpůsobit neustále měnícím se podmínkám. Zvyšuje prokrvení tkání a přísun kyslíku v mozku. Funguje skvěle před mentálně náročnými situacemi a úkony, právě kvůli své roli v kyslíkovém metabolismu. Také se hodí jako “první pomoc” při úzkostech – pro lepší prokrvení mozku v situacích, kdy se jeho cévy naopak stahují.

Zelený čaj a Matcha

Zmírnění stresu, lepší propojení v mozku
Mění a zlepšuje naši reakci na stres a to z dlouhodobého hlediska. Na stres pak tedy reagujeme lépe a zlepšuje se tím kvalita našeho života. Přivádí do našeho těla pro mozek prospěšné látky, které nám následně zaručují jeho lepší propojování. Právě propojení je pro mozek a jeho fungování naprosto zásadní. Zelené čaje té nejvyšší třídy obsahují Gyokuro, Matcha, Geinmacha, Sencha, Kukicha (nižší obsah kofeinu).


Kakaové boby

Opravy DNA, snížení zánětu a zlepšení kognitivních funkcí
Kakaové boby a kakao vychází z analýz různých “super-foods” a látek v nich obsažených jako ty s největším obsahem polyfenolů! Ty jsou velice výhodné pro celkové zdraví našeho organismu a aktivují v těle tzv. sirtuinové dráhy dlouhověkosti. Dokáží pomoci opravit poškozenou DNA po noci s nekvalitním spánkem a lépe se nám díky nim prokrvují tkáně a zlepšují kognitivní funkce.

Celý velký díl o Kakových bobech, Kávě a Thebrominu ZDE


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

BiohackingEpizoda 2
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat