Vyhledat

111 – Jak se tvoří Emoční Mapa? Krize Identity a Jeskynní Proces

Co s vámi udělá měsíc na cestách?

Na začátku dubna jsme se vrátili z měsíčního cestování po sopečných Kanárech. Ve dnešním dílu si povídáme o nejrůznějších uvědoměních, která nás v tamních krajinách potkala, o jeskynním procesu a znovuobjvení vlastních hodnot, o umění odcházení, ale i o tenké hranici mezi silnými a slabými stránkami. Kdy se ze silných stránek stávají ty slabé? Co je to významová emoční mapa a jak se dá (zne)užívat? Jak se cestuje na Tenerife v době korony? To vše ve dnešním dílu. Přejeme příjemný poslech.

Časové rozvržení podcastu

06:00Co nejdivnějšího se nám stalo za poslední měsíc? 08:00Sopky, oceány a bouchající věci 13:00Jeskynní proces a krize identity 18:00Génius vs. Šílenec, slabé stránky těch silných 23:00 Quitting – umění odcházení 25:30Co tě nabíjí a vysává?
28:00Významová emoční mapa 31:00Závislost 37:00Dokud žiješ, tak se učíš žít 39:00Hodnota ve světě 55:00Potřeba nudy 68:00Oblaka a Hlína“Génius a šílenec jsou sousedi, kteří si mezi sebou půjčují cukr”

Dokud žiješ, tak se učíš žít

Můžeme v životě nedělat chyby? Chyba je proces narušení plynulých očekávání a je jedním z nejdůležitějších principů, díky kterému se můžeme posouvat, učit se nové věci a růst. Mozek chyby vnímá a na základě jejich zhodnocení pak opravuje a optimalizuje svá rozhodnutí. Život je pro jedince konečný proces, ve kterém se neustále snažíme přizpůsobovat okolnímu prostředí a eliminovat možné chyby. Existuje krásný citát, který říká “Dokud žiješ, tak se učíš žít”.Náš nový online kurz MENTÁLNÍ MODELY pro lepší rozhodování a produktivitu je venku s dočasnou 50% slevou!
Sleva trvá do konce měsíce.


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

Mysl
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat