Vyhledat

Jaké paradoxy obsahuje Identita člověka? Co pojí dohromady Tebe a Tvé minulé já? Ve dnešním dílu se podíváme na to, jak se tvoří náš osobní příběh charakteru a pocitu “Já”, jaká cesta vedla o identity buňky, až po člověka (a možná ještě dál?), jaké paradoxy a teorie jsou s ní spojené a jaké to má důsledky pro náš život. V druhé polovině také představíme velice zajímavý výzkum Prof. Michaela Levina o tom, jak buňky regenerují celé končetiny, jak se vytváří buněční “xenoboti” a také zazní Sci-Fi myšlenky, kam by se celá oblast výzkumu identity mohla vyvíjet dál.

02:00Velká Kontejnerizace a další vynálezy 07:00Studie – Jak mylně přisuzujeme vzrušení lidem? 11:00Identita – Co je to “Já”? 17:30Paradox Théseovy lodě 26:00Modulární teorie mysli Daniela Denetta 34:30Transcendentní povaha Identity 40:30Michael Levin – Bunečná identita a non-neurální inteligence 54:00Můžeme trénovat vlastní geny? 59:00Sci-fi myšlenky a hranice identity

Co se dozvíte?

  • Jak umí zamotat hlavou Paradox Théseovy lodě?
  • Co je to Velká Kontejnerizace?
  • Jak si můžeme ve vlastním mozku “kultivovat” cizí hlas alias Tulpu?
  • Můžeme ovlivňovat vlastní genetické dráhy?
  • A co na to říká výzkum Michaela Levina?

    To vše a mnohem víc ve dnešním dílu podcastu. Přejeme příjemný poslech.

Partnerem dnešní epizody je FONDEE – investiční aplikace, která nám dává smysl. Pokud nás chcete podpořit, klikněte na odkaz a navštivte jejich stránky. Při registraci zadejte kód “BWA” pro 3 měsíce investování zdarma. Podpoříte tím nás, sebe i jeden skvělý projekt!

Zdroje:


Něco dalšího pro mozek:

“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako odbornou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Více z tohoto pořadu

Mozek a myslEpizoda 168
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat