Vyhledat

Jak objevovat pohyb skrze tanec a improvizaci? Kristián Mensa alias Mr. Kriss. udělal do světa už pár zářezů. Finále Red Bull Dance Your Style nebo Ilustrace, které obletěly svět. Kriss ale především miluje tanec, pohyb a kreativitu. A o tom byla dnešní řeč.

Časové rozvržení podcastu

04:30Příběh a Chyby 12:00Jak začít objevovat pohyb? 20:00Improvizace a Nekonečnost 24:17Trénink a Příprava 38:00Repetice, Vizualizace a Integrace 43:00Praktiky pro každý den 51:30Odpočinek a mikroprazdniny 59:00Nápady a kreativita 75:00jakýma očima vidí svět Kristián

“Vidím svět skrze možnosti” 

Kristián Mensa

Ve dnešní epizodě:

 • Jak začít objevovat pohyb?
 • Jak funguje repetice a vizualizace?
 • Co jsou to mikroprázdniny?
 • Co je to “Setkávání s nekonečnem” a “Nekompletní procesy”?
 • Jaký má Kriss kreativní proces?
 • A jak vidí svět?

  To vše a mnohem víc ve dnešním dílu! Přejeme příjemný poslech.

Pohyb a Tanec

Jak objevovat pohyb? Kdybychom měli pojmenovat všechny mechanismy, kterými působí pohyb, nedopsali bychom se konce. Pohyb má na náš život tak komplexní působení, že doba, ve které se nacházíme by se určitě dala označit dobou s “poruchou příjmu pohybu”. Pohyb přitom není jen chůze, cvičení a fitness. V pohybu se kloubí spousta prvků. I chůze může být bohatší a tanec plný improvizace. Začlenit pohyb do každodenního života je pro dlouhověkost téměř samozřejmost. Ale aby pohyb bavil, rozvíjel a vytvářel v nás pocity neustálého začátečníka, to už není taková samozřejmost. I proto se dnes bavíme s Kristiánem o tom, jak pohyb objevovat. Jak hledat nové typy pohybu, jak hledat inspiraci a kreativitu nebo jak se setkávat v pohybu s nekompletností a nekonečněm.

Chceš Tip na produkty, které dávají smysl?

Na Codexbeauty najdete evidence-based podložené produkty pro péči o kůži a mikrobiom! Zakladatelkou je Barbara Paldus, kterou jste mohli slyšet na podcastu.

Zadejte kód “BWA20” pro slevu 20%

Chcete nás podpořit? Koukněte na web Codexbeauty!
Děkujeme všem, kdo přispíváte velkým dílem k naší tvorbě

Oblíbené produkty: https://codexbeauty.eu/collections/trending-skincare/products/antu-day-cream-50ml

“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Více z tohoto pořadu

BiohackingEpizoda 169
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

 • Natáčíme pro vás nové podcasty
 • Pozveme vás na offline akce
 • Společně budeme cvičit a meditovat