Vyhledat

Jak mýtus ovlivňuje člověka? Když se řekne mytologie, možná se Vám vybaví ta řecká nebo severská. Mýty mají však své místo v každé společnosti, včetně té naší. Naším dnešním hostem je religionista Mgr. Jan A. Kozák Ph.D. Bavíme se o tzv. živých i mrtvých mýtech, o mytologii druhé světové války nebo o tom, co je to alternativní spiritualita a jak se tvoří konspirační teorie.

05:00Jaká je funkce Mýtů? 14:00Adolf Hitler a mytologie druhé světové války 25:00Moderní rituály a setkání s neznámem 33:00Smrt: Jak se ve světě přistupuje ke smrti jinak? 47:00Alternativní Spiritualita 57:00Konspirační teorie, Ilumináti a “Konspiritualita” 72:00Živé Mýty a Slovanská Mytologie 93:00 Monomýtus

Mýtus je zrcadlo, je to mixáž životních pozorování, kde se různé životní příběhy spojují do jednoho příběhu. Nemá to jeden význam.

Jan Kozák

Co Vás Čeká?

  • Jakou roli mají symboly a rituály?
  • Jaké živé mýty máme ve dnešní společnosti?
  • Jak se přistupuje / přistupovalo ke smrti v jiných kulturách a dobách?
  • Jak se tvoří konspirační teorie?
  • Co je to Monomýtus?

Máme nerozvinutý a neuvědomělý symbolický život. Naše bytost je strašně moc věcí i mimo rácio.

Jan Kozák

Partnerem dnešní epizody je UpLife.cz – Je to dlouhověkostní E-shop s těmi nejkvalitnějšími doplňky na trhu. Najdete tam vše od vitamínů, superfoods, medicinálních hub po speciální látky. Jsou tam i naše vlastní Brain We Are MIND, Cordyceps a Ženšen. Zadejte kód BWA pro slevu 10% na vybrané doplňky.

Výlet do ciziny je opuštění známého světa, kde nevím, co mě přesně čeká. Jdete do neznámý kultury a vstupujete do nového světa.

Jan Kozák

Zdroje a poznámky:

“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako odbornou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Více z tohoto pořadu

BiohackingEpizoda 165
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat