31: Tomáš Petrásek – Astrobiologie, mimozemšťané a věda

Poslechnout si nás můžete i na vaší podcast appce, či CastBoxSpotify, nebo iTunes!

Děkujeme, že čtete a posloucháte Brain We Are. Moc si toho vážíme! A právě teď ovlivňujete i naši další tvorbu.

Chcete-li nás podpořit, můžete na startovači: http://bit.ly/2JBoCvJ . Budeme ale ohromě vděční za každé hodnocení, nebo sdílení na vaší podcastové appce, nebo iTunes, což nás dostane i do uší dalších lidí. Užijte si epizodu a budeme moc rádi za každou kritickou i nekritickou zpětnou vazbu. Vojta&Kryštof

 

Vesmír a mimozemšťané!

Co tě napadá při pohledu na triliardy hvězd? Kladeš si také otázku, zda-li jsme ve Vesmíru jediná forma života? Dnešní díl podcastu by se mohl zdát jako Sci-fi, ale my na to jdeme zase teoretickou vědou!

Měli jsme tu čest si popovídat s neurovědcem a astrobiologem RNDr. Tomášem Petráskem, Ph.D. Tento rozhovor byl pro nás speciální. Proč, to si budete moci poslechnout rovnou ve dvou epizodách. V této první se Tomáše ptáme na život na jiných planetách, jaké formy a prostředí mohou mít vzdálené světy.

Řešíme otázku, proč se nám jeví, že jsme ve Vesmíru zatím sami a co nám o tom může říct Fermiho paradox? A je potřeba hledat pokročilou inteligenci jen mimo planetu Zemi? Mohly zde být pradávné civilizace – a jak by asi vypadaly? Také řešíme to, co určitě každého z nás už napadlo – jsou chobotnice jen systémem chapadel, kde každé má vlastní vědomí? A co delfíni – měli bychom jim věnovat více pozornosti? Je to nabité – Vesmíry, civilizace, vědomí, dinosauři, Tomáš, My! A musíme podotknout, že to není clickbait. Zkrátka řešili jsme vše, co nás do hloubky baví a zajímá! Přejeme příjemný poslech a za týden se můžete těšit na pokračování.

 

Podpořte náš podcast sdílením či na startovači: http://bit.ly/2JBoCvJ

Sledujte Brain We Are na sociálních sítích:

Instagram – http://bit.ly/2FQugtO

Facebook – https://www.facebook.com/Brainya01


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *