Vyhledat

18: Mód Bytí a Vlastnictví – Který Převažuje u Tebe?

O existenciálních módech si víc přečtěte a poslechněte zde: https://brainya.org/98-meditace-existencialni-mody-pribeh-buddhy-probuzeni-a-mytus-palace/


Podle Ericha Fromma můžeme život rozdělit do 2 existenciálních módů; mód vlastnictví a mód bytí. Siddartha měl zcela naplněn mód vlastnictví, ale ne mód bytí. Argumentujeme, že toto je něco, co můžeme také pozorovat v naší společnosti.

Máme auta, peníze, soc. status a sex. Jsme výborní v módu vlasnictví, ale i když máme vše o čem jsme kdy snili, můžeme se cítit prázdní a nenaplnění, často tento pocit také přichází právě po naplnění některého z našich cílů. Máme pocit, že nám to nestačilo a dále pak bažíme po dalších věcech v módu vlastnictví.

Ale..Každý z nás je, existuje.. Ale občas na to zapomínáme. Není to tak, že mód vlastnictví je špatně. Potřebujeme jídlo, pití a peníze vůbec na přežití, ale jde o to, tento mód vyrovnat s módem bytí.

Poslouchej RED PILL na své podcastové aplikaci

Každé pondělí nový díl. Nenech si je ujít tak, že klikneš na odběr

Na Pickey vydáváme RED PILL o týden dřív a bez reklam.

Díky Vaší podpoře můžeme dělat to, co děláme. Pickey je platforma pro naše předplatitele, kde sdílíme podcasty bez reklam o den/týden dřív, spoustu obsahu navíc a taky rozjíždíme náš DISCORD. Jsme vděční za všechny z Vás, co nás podporujete. Podpořit nás však můžete také sdílením s vaší sociální bublinou, komentářem nebo hodnocením na Vaší podcastové appce. Díky!Velké dík patří také našim SUPERBRAINům – @tomby42


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Nejvíc mě fascinuje vědomí a podstata reality. Zkoumání vesmíru, jak vnějšího, tak vnitřního a sdílení to se světem je to, co mě naplňuje.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

Krátké dílyEpizoda 18
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat