Vyhledat

To, že si myslíme, že vnímáme realitu jako skutečně takovou jaká je se nazývá naivní realismus. Tato představa je daleko od pravdy a Peter Zamarovský ve své knize Mýtus Nekonečno krásně popisuje spíš v čem žijeme a je to realismus založený na modelu.

Vnímáme totiž nějaký svět, ale tento svět je protlačený filtry našeho vnímání našeho organismu. Jednoduše tedy; Existuje nějaká realita, tahle realita je ale diametrálně odlišná od té, kterou jsme schopni vnímat. To co vnímáme je pouze model světa, který vytváří náš mozek, mysl a vlastně celý organismus na základě vstupních dat ze světa a reality – Modelový Realismus.

Poslouchej RED PILL na své podcastové aplikaci

Každé pondělí nový díl. Nenech si je ujít tak, že klikneš na odběr

Na Pickey vydáváme RED PILL o týden dřív a bez reklam.

Díky Vaší podpoře můžeme dělat to, co děláme. Pickey je platforma pro naše předplatitele, kde sdílíme podcasty bez reklam o den/týden dřív, spoustu obsahu navíc a taky rozjíždíme náš DISCORD. Jsme vděční za všechny z Vás, co nás podporujete. Podpořit nás však můžete také sdílením s vaší sociální bublinou, komentářem nebo hodnocením na Vaší podcastové appce. Díky!Velké dík patří také našim SUPERBRAINům – @tomby42


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Nejvíc mě fascinuje vědomí a podstata reality. Zkoumání vesmíru, jak vnějšího, tak vnitřního a sdílení to se světem je to, co mě naplňuje.

Více z tohoto pořadu

Krátké dílyEpizoda 19
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat