Vyhledat

Biohacking odpočinku: Jak na motivaci a dopamin?

Hédonismus pro všechny a spousta suplementů!

JSME ZPÁTKY !! Řekli jste si o to, a tak vám servírujeme další nášup informací mozku na míru ve 4. sezóně mozkového podcastu! A začínáme pěkně z ostra s tím, co lidem vůbec nejde! Ve světě extrémních sportů se umění odpočinku stalo tím nejextrémnějším. Jsme nuceni běhat světem pro co nejlepší výkony, sociální postavení a peníze. Není se tak čemu divit, že se celý svět neustále snaží “hacknout” odpočinek s regenerací, aby jim mohl věnovat co nejméně času. Jak moc je ale “nic-nedělání” pro život důležité? Ve dnešním dílu rozebereme náš poslední rok extrémně zaměřený na výkon – jak nás rozbil a jak se spravujeme. Rozebereme historii užívání svých suplementů a proč máme “svatou trojici” i “VIP” biohackingovou poličku. Věnujeme se také hédonismu a filosofii požitkářství – proč je občas fajn porušovat svá vlastní pravidla? Pokusíme se také odpovědět na otázky: Proč si suplementy časovat? Proč je pro výkonnost potřeba “hacknout” chvíle klidu? Proč dělat pauzy od stimulantů? Co jsou to sametové fazole a kde jsou jejich světlé a stinné stránky pro tvorbu dopaminu? Jak chlad ovlivňuje mikrobiom? To a ještě mnohem mnohem víc se dozvíte v hodině a půl dnešního podcastu. A co vás čeká na závěr? Jak Vojta obhajuje pití piva a jeden KOFEINOVÝ HACK! Přejeme příjemný poslech! 

Biohacking odpočinku je bezesporu téma moderní doby. Vír našich zrychlených životů často způsobuje, že odsouváme potřebnou regeneraci a odpočinek na poslední místa. Ve světě extrémních sportů se umění odpočinku stalo tím nejextrémnějším. Jsme nuceni běhat světem pro co nejlepší výkony, sociální postavení a peníze. Není se tak čemu divit, že se celý svět neustále snaží “hacknout” odpočinek s regenerací, aby jim mohl věnovat co nejméně času. Jak moc je ale “nic-nedělání” pro život důležité? 

Osobní zkušenost

Ve dnešním dílu rozebereme náš poslední rok extrémně zaměřený na výkon – jak nás rozbil a jak se spravujeme. Rozebereme historii užívání svých suplementů a proč máme “svatou trojici” i “VIP” biohackingovou poličku. Věnujeme se také hédonismu a filosofii požitkářství – proč je občas fajn porušovat svá vlastní pravidla? 

Pokusíme se také odpovědět na otázky: 

 1. Proč si suplementy časovat? 
 2. Proč je pro výkonnost potřeba “hacknout” chvíle klidu? 
 3. Proč dělat pauzy od stimulantů? 
 4. Co jsou to sametové fazole a kde jsou jejich světlé a stinné stránky pro tvorbu dopaminu? Jak chlad ovlivňuje mikrobiom? 
 5. To a ještě mnohem mnohem víc se dozvíte v hodině a půl dnešního podcastu. 
 6. A co vás čeká na závěr? 
 7. Jak Vojta obhajuje pití piva? 
 8. A na závěr vás čeká jeden KOFEINOVÝ HACK! 

Aktivace vs. odpočinek

Celý svět od svých počátků funguje na cyklické povaze. Každý den se země otočí kolem své osy a každý rok kolem slunce. Celý život tomuto procesu podřídil své denní, měsíční i roční cykly. Stejné cykly podstupujeme pokaždé, kdy se aktivujeme pro výkon, práci nebo strach. Tělo během aktivace produkuje stresové hormony, díky kterým můžeme utéci před nebezpečím nebo podat skvělý výkon před publikem. Během této fáze se v těle tlumí procesy zopdovědné za imunitu, regeneraci či divergentní myšlení. Po každé aktivaci je totiž potřebná také fáze klidu, kde se mohou znovu “pozapínat” procesy související s trénováním nových imunitních buněk, regenerací, růstem a dalšími. Odpočinek je tak často tou nejdůležitější částí našich denních, měsíčních i ročních cyklů. Ve dnešním podcastu se pobavíme o tom, jak svému odpočinku pomoci různými nástroji od odpoledních “Spánkových meditací Yoga Nidra”, po správnou konzumaci kávy a suplementů. 

Minutáž

1:00 – Jak (ne)sbíráme zkušenosti ze světa?

10:30 – Blood Flow restrikční pásy na cvičení

13:30 – Proč je člověk tak často nemocný, když si dá prázdniny?

15:50 – Jak si během dne mikrodávkovat odpočinek?

18:30 – Jak pracovat s aktivačními suplementy, adaptogeny a bylinami?

20:30 – Cyklická povaha věcí a jak si časovat suplementy

22:30 – Co je náš nový projekt MOZKAJDA? A proč ještě není venku?

25:30 – Proč dělat detox od stimulantů?

29:30 – Jak MOC důležité jsou změny? A proč být vědcem sám sebe?

33:30 – Pilulky a zkratky

39:30 – Komplexní účinky potravin a MIKROBIOM

42:30 – Jak vysoké dávky chladu a stresu mohou vyvrátit mikrobiom z rovnováhy?

45:30 – Terapeutické nástroje: Navyšování DOPAMINU skrze mucuna pruriens – dvousečná zbraň

53:30 – Proč si vytvořit svou “svatou trojici” suplementů a “VIP” poličku jen pro speciální užití?

54:30 – Zapomenout na povinnosti a odpočívat

60:35 – Hédonismus a krysí závod života

01:04:00 – Filosofie odpočinku a vrcholová zkušenost

01:08:00 – Jak Vojta obhajuje pití piva?

01:11:00 – Jaký efekt má alkohol na mozek?

01:13:00 – Jak jsme se ocitli ve světě, kde odpočívat znamená být extrémista?

01:16:40 – Role záměru v odpočinku

01:18:40 – Meditace “Nech všechno bejt”

01:19:30 – Napište nám k čemu jsou podle vás těžítka!!

01:20:30 – Medicinální BROuby!

01:24:45 – KOFEINOVÝ HACK!!

Nejvíc mě fascinuje vědomí a podstata reality. Zkoumání vesmíru, jak vnějšího, tak vnitřního a sdílení to se světem je to, co mě naplňuje.

Více z tohoto pořadu

Biohacking
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

 • Natáčíme pro vás nové podcasty
 • Pozveme vás na offline akce
 • Společně budeme cvičit a meditovat