Vyhledat

Co je to nejlepší, pro co se teď můžeš rozhodnout? Konzistence a mistrovství hrají roli v tom, kým se ve světě stáváme. Dnes se bavíme s UFC šampionem, bojovníkem MMA Jirkou “BJP” Procházkou, který na cestě za mistrovstvím překonal už spoustu výzev a spousta ho ještě čeká. Bavíme se společně o boji o titul šampiona UFC, ale hlavně o jeho způsobu uvažování, o radikálním přijímání, o pozornosti a hlavně o tom, proč je čin vůbec to nejdůležitější, co máme k dispozici.

Časové rozvržení podcastu

06:00Historie Jirky Procházky 13:30Prázdnota a přijímání 26:00Mistrovství a Naplnění 38:00Pohyb a preciznost 38:00Pohyb, preciznost a boj o přežití 44:00Japonsko a samurajský kodex 53:00Pozornost a Všímavost 69:30trénink v přírodě 77:00Knihy 82:30Láska

Máš pozornost, jenom pozornost, nic víc. A tu si můžeš vybrousit, a pak si vybírat, do čeho ji vložíš

Jiří Procházka

Ve dnešní epizodě:

  •  Jakým Samurajským kodexem se Jiří řídí?
  • Jak pracuje s pozorností a proč trénuje i v přírodě?
  • Jaké knihy ho nejvíce ovlivnily?
  • A proč nemá rád krvavé řežby?

    Pojď se s námi podívat do mysli profesionálního bojovníka.

Mistrovství Bojovníka

Jiří Procházka je odhodlaný bojovník, který hledá spoustu různých cest, aby se posunul na cestě za svým mistrovstvím. Dnešní rozhovor nebude jen o tréninku, zápasech a pohybu, bude však především o jeho mysli, osobní filosofii a kodexu. Jak Jirka sám říká, čin je to nejdůležitější. A když ho zkombinujete s konzistencí a precizním vybírání toho, pro co se právě teď rozhodujete, můžete se svým tělem a myslí dokázat divy, jako je třeba titul UFC.

Jiří se chystal 10. 12. na obhajobu titulu proti Gloveru Texeirovi, který se nakonec nekoná po zranění ramene ve finálních přípravách. Tímto přejeme Jirkovi regeneraci a sílu, ať se může zase brzy vrátit ke svému poslání.

Partner dnešní epizody: NUZEST.CZ – SLEVA 200,- na první nákup nad 1000,-, když zadáš kód BWA na www.nuzest.cz, který je partnerem dnešní epizody!

Chcete nás podpořit? Koukněte na web NUZEST.CZ!
Děkujeme všem, kdo přispíváte velkým dílem k naší tvorbě

Zmíněné Knihy:

Král, válečník, kouzelník, milovník: Čtyři mužské archetypyMoore

Cesta pokojného bojovníka – Millman

Socrates – Millman

Kniha pěti kruhů – Musashi

“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

BiohackingEpizoda 181
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat