Vyhledat

Petr Ludwig is Back! Nečekejte klasická témata, protože jsme se pustili do toho, co zajímá hlavně nás a přineslo to své ovoce. S Petrem jsme trénovali své Metapohledy – od toho, proč je dobré si “kultivovat zenové jezírko v hlavě”, až po teorii komplexních systémů a mentální modely. Proč si kultivovat vhled do více oblastí? Jak změní náš náhled na svět systémové myšlení? Dozvíte se také 8 nejužitečnějších mentálních modelů pro život a mnoho dalšího. Už ve dnešním dílu (který bude mít pokračování). Přejeme příjemný poslech.

Minutáž dílu

04:007 Témat Petra Ludwiga 07:20Spokojenost, Smysl a Minimalismus 19:00Krátkodobé vs. Dlouhodobé myšlení 25:00Rozhodovací princip “Mikýř” 30:00Sociální sítě a Dezinformace
37:00Mezioborové vzorce a Komplexní systémy 49:00Zlepšující a Zhoršující trendy světa a lidské mysli 67:00Konspirační teorie a Mentální Modely 76:0010 Nejdůležitějších mentálních modelů pro život (Petrova připravovaná kniha) 80:00Vzdělávání a Meta-dovednosti 87:00Smrt a život s velkým Ž

Jakákoliv tvoje představa o světě je vždycky zjednodušení

Petr Ludwig

Co Vás čeká?

  • 8 mentálních modelů pro myšlení a život
  • Teorie komplexních systémů a praktické užití
  • Spokojenost v dobách krizí

To vše a mnohem víc už ve dnešním podcastu. Přejeme příjemný poslech!

Všechny modely jsou špatně a některé jsou užitečné

George Box

Partnerem dnešní epizody je StartUpJobs.czJe to hub pro nabídky a poptávky těch nejzajímavějších prací ze startupového světa. A práce je často bez bullshitu, protože lidem dávají projekty smysl a chtějí co nejdřív vidět výsledky, proto pro sebe navzájem vytváří příjemné prostředí, které to umožňuje. Nikde nenajdeš širší nabídku práce ve startupech, protože když v Česku inovativní firma s posláním udělat svět lepší vzniká, ví že má lidi se stejným přístupem hledat na StartupJobs.cz.

Smysl je pro mě aplikace svých silných stránek pro dobro druhých

Petr Ludwig

Zdroje:
  • Kniha – Modelování a simulace komplexních systémů – Radek Pelánek


“Tento podcast slouží pouze pro vzdělávací účely. Neberte informace v něm zmíněné jako lékařskou radu”

Jsem zvědavý biolog a závislák na učení se nových informací. Mozek a mysl poskytují pro mě ty nejzajímavější otázky, kterým se člověk může věnovat.

Vstoupit do diskuze

Více z tohoto pořadu

Evoluce myšleníEpizoda 153
X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat