Vyhledat

200 tisíc poslechů měsíčně. Jak jsme to dokázali?

200 000 poslechů měsíčně a přes 4 miliony poslechů celkově na Brain We Are. Jsme #2 ze všech podcastů na iTunes a #3 na Spotify. #1 V kategorii Education na iTunes i Spotify. Jak jsme se sem dostali?

Začátky

Začalo to před více než 4 lety, kdy jsme si s Jiří Kryštof Jarmar řekli, že začneme nahrávat. V tu dobu jsme oba byli v druhém ročníku obecné biologie na Přf UK. Bez žádných zkušeností, 0 brandu, 0 peněz vložených do projektu kromě rekordéru za 2,5k. Ale na začátku jsme udělali hned několik zcela zásadních rozhodnutí, které ovlivnily celý projekt:

Rady od těch nejlepších

1. Znali jsme díky Tim Ferriss podcastové statistiky a řekli jsme si, že se dostaneme do top 10% podcastů. Ptáte se jak? Jednoduše; 90% podcastů skončí do 10. epizody. Řekli jsme si, že tedy ať se stane co se stane, uděláme epizod alespoň 10.

Mindset

2. Rozhodli jsme se, že vůbec začneme! Že prostě nahrajeme to, co tolik chtělo ven. Že zaznamenáme nás, tak jak jsme normálně, nebudeme si na nic hrát a na rovinu od začátku řekneme, že jsme špatní, nevíme jak se to dělá, ale že tohle je záznam našeho učení a posouvání.

3. Řekli jsme si, že budeme vydávat jen to, co bychom sami chtěli konzumovat. Zároveň jsme vnímali, že všude je tolik vyumělkovaného kontentu bez větší hloubky. Chtěli jsme tam dát sebe se vším všudy, od začátku vydáváme raw nahrávky s minimální úpravou, spousty smíchu, přeřeků a srand. Některým to nemusí sednout, ale získali jsme tím daleko víc, než bychom si kdy mohli přát. Velmi blízký vztah k posluchačům a “true fans” jak by řekl Kevin Kelly, velkou zábavu kterou s tím máme, žádné vnitřní tření s tím co dáváme ven, vše je čisté. A hlavně dlouhodobost projektu.

Konzistence>Intenzita

“Krátkodobě jsi tak dobrý, jako tvoje intenzita. Dlouhodobě jsi pouze tak dobrý, jako tvoje konzistence.”

Shane Parrish

4. No a přichází poslední zásadní věc, která nám umožnila pokračovat už čtvrtým rokem a hlavně na začátku, kdy poslechů bylo pomálu. Nikdy jsme v hledáčku neměli žádný cíl co se týče poslechovosti. Přesto jsme ale měli 2 ambice, které měl podcast splňovat. Musíme to dál milovat a pozitivně ovlivnit subjektivní zkušenost alespoň 1 člověku.

Finanční stránka

Peníze a finanční stránka? První 2 roky jsme neviděli peníz žádný. Nepřemýšleli jsme nad tím, ani nás to nenapadlo. Netušili jsme, že podcast monetizovat vůbec půjde a jak.

Trávili jsme ale hodiny a hodiny studováním, načítáním článků, knih a dlouhých rozhovorů. Nebyla to práce, bylo to nadšení, zábava a těšení se z každé nové informace a konceptu, které rozbourávaly rámce a koncepty předešlé. Z každého uvědomění na kterých jsme se pak stali závislí (z nich pak vznikl náš 2. krátký formát podcastu RED PILL).

Nyní máme 3 online kurzy. Pořádáme Chilli Meditace, přednášky, firemní workshopy, teambuildingy a náš vlastní Smysluplný Kemp.

A jedna z posledních důležitých ingrediencí je, že věci nezůstávali na povrchu, ale prožívali jsme si sami transformativní zkušenosti v kontextu jak informací, tak jejich integrace do našeho života v podobě meditace a všech možných technik od psaní si deníku, biohackingu, zvyko-tvorbě a dalším nespočtu věcí, které jsme pomalu ale jistě začali žít a až potom případně předávali v podcastech.

Tohle byly ty nejdůležitější rozhodnutí a zásady, které ovlivňují naši tvorbu dodnes.

Další čtení

X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat