Vyhledat

Co je to Brainhacking? Jak se začít starat o svůj mozek?

Děkujeme moc za rozhovor Pozitivním Zprávám.

V rozhovoru jsme se bavili o tom co je to Brainhacking, proč je všímavost a meditace meta-schopnost, jak a proč si změnit svou subjektivní zkušenost nebo kultivovat vděčnost.Fascinuje nás podstata prožívání, život, svět, mozek a vesmír. Fascinace nás automaticky vede k zájmu o tato témata, v kterých trávíme celé dny. Následně je přetváříme do myšlenek, konceptů, slov a konverzací na našem podcastu Brain We Are.

Proč se pořád motáme kolem subjektivní zkušenosti?

Můžeme si uvědomit některé základní vlastnosti našeho života: máme jen naši subjektivní zkušenost s prožíváním a nikdy nic jiného mít nemůžeme (Pokud by to bylo něco jiného, už by to nebylo naše subjektivní prožívání). To nám automaticky dává motivaci se zamyslet nad tím, co se s touto subjektivní zkušeností děje a že bychom se o ni možná mohli starat. Tím získáváme zodpovědnost za naše prožívání a můžeme na něj myslet do budoucna. Následně přichází uvědomění, že naše nervová soustava určuje to, jak vnímáme realitu kolem a naše prožívání v ní. Poté již vím, že se mozek dokáže měnit. To se nám všechno krásně spojí a vyjde z toho proces a téměř nezastavitelný cyklus zlepšování a optimalizování naší subjektivní zkušenosti. Máme za ni zodpovědnost, je to to jediné co máme, určuje to kvalitu našeho života a spokojenost a hlavně změna je nevyhnutelná, pojďme ji tedy vědomě směřovat.

Nedogmatičnost

Nic nebereme dogmaticky, snažíme se přicházet s tím, co je nejpravděpodobnější. Uvědomujeme si, že nic (možná kromě tvé zkušenosti právě teď, když čteš tato slova) není na 100% a proto zůstáváme otevření všemu, ale zároveň kritičtí, protože jedno bez druhého nám nedává smysl.Proto jsme vděční a vždy vítáme inspiraci a argumenty proti věcem o kterých mluvíme. Nemohou nám ublížit, nejde totiž o nás, jde o věc samotnou a to ji může posunout jenom dál. Posouváte ji i vy všichni, kdo nás sledujete a posloucháte, moc si toho vážíme a cítíme vděčnost, děkujeme!Odkaz na rozhovor v textu najdete v komentáři pod videem.

Mohem víc se dozvíš v našem novém kurzu průvodce mozkem a myslí a nyní se slevou 50%!

Další čtení

X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat