Vyhledat

Jak změníš konec tohohle příběhu?

Nemůžeš jít zpátky a změnit začátek, ale můžeš začít tam kde jsi a změnit konec.

CS. Lewis

Život

Jsme výsledkem tohohle kouzelného vesmírného procesu, kterému říkáme život. Je vlastně docela těžké změnit přítomný okamžik, kam nás život a naše historie vedla. Pozornost nám skáče – tobě zrovna na další slovo, když čteš tenhle text a mě, když ho píšu. ⠀

No tak nečti dál, zavři to. Uděláš to? Udělal jsi to? Na tom nesejde, ale bude to vycházet z tvé předchozí zkušenosti, mozkové aktivity, tvé osobní historie. Nemůžeš to změnit, nemůžeš změnit co tě sem dovedlo a jak to začalo, co ale změnit můžeš je konec tohohle příběhu.

Teď a tady

Začni právě teď. Vždy máš možnost se začít učit novým věcem, novým myšlenkovým vzorcům a zvykům, které pak povedou tvůj život, budou ovládat to, čemu věnuješ pozornost, jak se cítíš, chováš a dokonce to, jak filtruješ a vnímáš realitu kolem sebe. Tohle jsme rozebrali na 65. díle našeho podcastu, tak si to poslechni, protože to stojí za tvou pozornost ?

A to čemu věnuješ pozornost je zcela zásadní. Ovlivňuje to tvoji osobní historii, která se zapisuje do fyzických struktur mozku. To co zažíváš a čemu věnuješ pozornost právě teď ovlivňuje celý zbytek tvého života. Proces změny mozkových struktur se nazývá neuroplasticita a její principům rozumíme stále víc a přesně tohle jsme probrali v 117. díle podcastu,

Tohle je “reality hacking” 101, který dokáže změnit prožívání, dokáže z něj udělat příjemnější subjektivní zkušenost pro nás a naše okolí. To je vlastně i hlavní myšlenkou existence našeho podcastu, existence Brain We Are. Jedním z tohoto snažení, kromě 150+ dílů podcastu je i náš kurz “Průvodce mozkem a myslí”, kde probíráme právě to, jak z mnoha úhlů pohledu porozumět naší mysli a hlavně se s ní naučit pracovat takovým způsobem, že bude naše prožívání příjemnější.

Tenhle kurz si můžeš pořídit se slevou 30%, když zadáš kód “BWA”.

Vstoupit do diskuze

Další čtení

X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat