Vyhledat

Podcasty, co nás baví #1. listopadový týden

Každý den vychází kvanta hodin seminářů, rozhovorů či online kurzů a člověk v tom všem má čas jen na zlomek z nich. Je to frustrující a radostné zároveň, protože člověk má o to větší radost, když narazí na něco, co za ty dvě hodiny poslechu doopravdy stojí. Naše mozky aktivně nasávají podcasty už něco přes 3 roky. Je to takový zvyk, že jsme si vytvořili vlastní bublinu informací, ze které čerpáme. A není vůbec malá. A nyní nás napadlo, proč se o ty nejlepší díly nezačít dělit s vámi? Dobrých informací není přeci nikdy dost! Tady máte 3 podcasty, co nás nejvíce zaujaly za poslední měsíc. 

  1. Tim Ferriss Podcast: #387 Tristan Harris, Fighting Skynet and Firewalling Attentio

Tristan Harris je výjimečnej člověk. Pracoval pro gigantické korporáty jako je Google v odvětví marketingu, komunikace a etiky technologií. Po svém odchodu založil Humanetech centrum pro „lidštější užívání technologií“ a začal hon za vyrovnáním propasti, která vznikla mezi lidskou biologií a neustále rostoucí silou technologie kolem nás. Upozorňuje na problémy vznikající díky neurovědcům, kteří pomáhají korporátům designovat jejich produkty tak, aby na nich spočinula pozornost jedince co nejvíc. ty také ovlivňují nejen naše nákupní chování, ale i další aspekty života jako je ovlivňování na jendé straně voleb, či na druhé – každodenních návyků.  Vzdělává společnost v oblasti užívání technologií jako jsou telefony, sociální sítě a spousta dalšího. Jeho povídání u Tima Ferrisse je plné inspirativních momentů, technik a spousty dalších užitečných věcí.

2. Finding Center with Nick Hardwick – Brian McKenzie

Další skvělý díl, tentokrát s Brianem Mckenziem o zdravém životním stylu. Celý se věnuje dechu a užitečným praktikám a metodám, které zlepší využití enrgie v každném dni. Brian založil centrum pro optimální fyzický a mentální výkon, kde využívají zejména sílu dechu a vědy za ním. Velmi inspirativní a praktický díl. Od chvíle poslechu si zase jednou snažím o trochu více uvědomovat, abych dýchal nosem. Moudro, které jsem si poznamenal je „Shitty energy comes from shitty food and shitty breathing“.

3. Mindscape 71 | Philip Goff on Consciousness Everywhere

A protože by celej týden stál za nic, kdyby si člověk nepustil nic o Vědomí, v podcastu fyzika Seana Carrolla se objevil Philip Goff, který se zabývá vědomím ve filosofické rovině. Podcast je zajímavou debatou dvou protichůdných názorů na realitu a zároveň skvělým přehledem filosofických teorií snažících se uchopit Vědomí z různých úhlů pohledu. Hodí se tak jako vstupní brána pro úplné začátečníky, kteří by chtěli proniknout do filosofie a vědy týkající se Vědomí.

4. Here We Are – Epigenetics + Biology

Shane Mauss to dělá znovu a znovu, nebojí se přemýšlet nahlas a ptát se. Koho se ptal tentokrát? Výborné bioložky Anne Galbraith, která má výtečně schopnosti předat znalosti z pole biologie a epigenetiky, pole, které je extrémně zajímavé. Naučila se to díky několikaleté praxi přednášejícího právě těchto předmětů na univerzitě. Podcast je klasicky vtipný, naučný a fascinující.

5. Joe Rogan Experience – Christopher Ryan

„Vantropologist“; To je slovo, které mi z tohoto podcastu utkvělo v hlavě. Christopher Ryan je psycholog autor 2 knih; „Civilised to death“ a „Sex at dawn„. Řeší velice zajímavé věci, které se týkají vývoje lidí a primátů. Jak je u Joea zvykem, je to protkáno velice neformální, odpočinkovou, ale zábavnou konverzací o všem co vás, resp. Joea napadne.

Další čtení

X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat