Vyhledat

Životní Moudrost Mistra Yody

Trénuj se v pouštění všeho, o co se bojíš, že přijdeš.

Mistr Yoda

Yoda měl za ušima a že je má velký (alespoň v poměru se zbytkem jeho těla), tak se tam toho vešlo a to i tahle jedna klasická stoická myšlenka.

Poslední rok často provádíme jedno cvičení. Představujeme si, že nemáme nic, na čem nám tolik záleží. Jako lidé máme tendenci chtít pořád víc a to se nemění i když máme hodně!

V tuhle chvíli to mohou být liky na postu na IG, nebo počet poslechů na dalším vydaném díle podcastu. Může to vytvářet závislost a problémy mému budoucímu (možná i současnému) já. Můžeme si uvědomit, že takhle náš organismus a zejména dopaminový systém, který je za to částečně zodpovědný funguje.

Premeditatio Malorum – Negativní Vizualizace

Můžeme tedy udělat nějaké proti-mechanismy, jako meditace nad ztrátou, či smrtí. Představuji si, že nemám lidi kolem sebe, co tolik miluji, že nemám podcast a ani nic co jsem vytvořil. Okamžitě si těch všech věcí a hlavně lidí nekonečně vážím a cítím vděčnost a štěstí.

Tímto způsobem si můžeme uvědomit, že nic není stálé a že to neurčuje kvalitu a hodnotu mého života. Že to je můj charakter, moje hodnoty, moje mysl a že jsem dobrým člověkem.

Probuzení

Tímto způsobem se tedy můžeme “probudit ze snu” a uvědomit si hodnoty, které jsou pro mě důležité a zároveň mít vděčnost a pokoru nad tím, co vše mám. Ať je to střecha nad hlavou, jídlo a pití, lidé nebo cokoliv ve světě.

Můžeme všichni začít toužit po věcech, které již máme.

Další čtení

X
BRAIN WE ARE

Odebírejte novinky od Brain We Are a buďte v tom s námi!

  • Natáčíme pro vás nové podcasty
  • Pozveme vás na offline akce
  • Společně budeme cvičit a meditovat